Az elmúlt hetekben egy mini videósorozatban mutattuk meg, hogy mennyi érdekes és szerteágazó területen dolgoznak kollégáink világszerte, a fenntarthatóbb, kényelmesebb, biztonságosabb jövő reményében. A különböző epizódokban forradalmi újításokat ismerhettetek meg, amelyek átalakítják a közlekedést és segíthetnek megelőzni a sztrókot vagy a fáradtságból fakadó baleseteket.
Példa nélküli változások korát éljük: politikai, társadalmi és gazdasági értelemben egyaránt. Az olyan forradalmi, új technológiák, mint például a generatív mesterséges intelligencia ma már a mindennapjaink részét képezik. Különösen igaz ez az autóiparban. Az egyik legjelentősebb kihívás mindannyiunk számára az éghajlatváltozás, az ez elleni cselekvés közös érdekünk. A Bosch pedig számos új találmányon dolgozik, hogy megtaláljuk a jövőbe vezető legegyenesebb utat.
Villanymotorok, fenntarthatóbban
Ezen az úton első ízben Uli Sailer, az elektromos mobilitás stratégiai portfóliójának vezetője kalauzolt el minket, aki csapatával már a holnap hajtásrendszerén dolgozik. A Bosch az eAxle (elektromos tengely) legújabb generációjában találta meg a megoldást. Uli és csapata azon dolgozik, hogy olyan újításokat hozzanak létre, amelyekkel kiválthatók a villamos gépekben jelenleg használt ritkaföldfémek, így a technológia fenntarthatóbbá és gazdaságosabbá válik.
Életmentő kvantumszenzorok
A Bosch már tíz éve végez kvantumtechnológiai kutatásokat, így vállalatunk már az első kézzelfogható eszközök kidolgozásánál tart. Ezek az egészségügyben és az autóiparban jelenhetnek meg. Riccardo Cipolletti, a Bosch Quantum Sensing fizikusa segítségével kaphatunk képet arról, hogy a témával kapcsolatos kutatások milyen mértékben változtathatják meg az életünket. A Bosch által fejlesztett kvantumszenzorok segítenek a rendellenességek korai felismerésében, így megelőzhetjük például a sztrókot, vagyis kutatásaink életeket menthetnek a jövőben.
De a kvantumszenzorok a közlekedésben is jól alkalmazhatóak, például a navigáció fejlesztésében. Érdemes megnézned a fenti témában készült videót, amely a sorozat második epizódja volt.
Megmondjuk, mikor leszel fáradt!
Olyan érzésünk lehet, mintha a jövőbe csöppennénk, amikor Lijuan (Bella) Xia, a Bosch Corporate Research munkatársa elmeséli, milyen fejlesztéseken dolgozik épp. Munkája során egy speciális elektroenkefalogrammal méri az agy jeleit, és azon dolgozik, hogy ez a technológia biztonságosabbá tegye a hétköznapokat. Bár maga az EEG nem új találmány, a Bosch által fejlesztett sapkák, sisakok és fülhallgatók a jelenlegi módszereknél sokkal pontosabban képesek érzékelni a mérési adatok alapján a fáradtságot vagy a koncentráció csökkenését.
Ne legyen több baleset az utakon!
Generatív mesterséges intelligencia (MI) felhasználásával fejleszti tovább a vezetést támogató és önvezető funkciókat Zico Kolter, a Bosch Research vezető MI-szakértője és csapata. A generatív MI segítségével a járművek hamarosan következtetni tudnak arra, hogy egy, a jármű útját keresztező tárgy jelenthet-e veszélyt a közlekedésben résztvevőkre. A járművezetők dolgát megkönnyítő rendszerről az alábbi videóból tudhatsz meg többet.
Fenntartható jövő
A Bosch kutatói olyan technológiai megoldásokon dolgoznak, amelyek életeket menthetnek, emellett pedig kényelmesebbé, jobbá is tehetik a hétköznapokat. Küldetésünk olyan hardverek és szoftverek kifejlesztése, amelyek mindenki számára elérhetőek és javítják az életminőséget, emellett fenntarthatóan és környezettudatosan gyárthatók.
Ha többet szeretnél megtudni a sorozatról, akkor az alábbi hivatkozásra kattintva korábbi blogposztjainkat is eléred!